1929. aasta 1933. aasta maailma majanduskriisi plaan.

Tunni teema: Maailma majanduskriis (1929-1933). Väljapääsud.

Tunni tüüp : kombineeritud.

Eesmärgid: anda majanduskriisi mõiste; tutvustada 1929-1933 majanduskriisi tunnuseid ja sellest väljumise viise.

Varustus: O.S. Soroko-Tsyupa õpik " Lähiajalugu välisriigid XX- AlustaXXIsajandil." M., “Valgustus”, 2005; KOOSD"Cyrili ja Methodiuse suur entsüklopeedia". 2003. aasta.

Esialgne ettevalmistus: tunni eesmärkide ja eesmärkide määramine; õppe- ja lisakirjanduse valik tunniks.

Tundide ajal.

I. Org. hetk.

d/z kontrollimine. Testimine teemal “Kapitalistlik maailm 20ndatel”.

Üleminek uue materjali õppimisele.

Seega vaatlesime eelmistes tundides sündmusi ja nähtusi, mis olid põhjustatud mitmetest probleemidest 20ndate lõpus. Mis nähtused need on?

+ Majanduslangus, tootmise vähenemine.

+ Paljude ettevõtete häving.

+ Tööpuuduse kasv.

+ Sügis palgad.

+ Laohinna langus.

Hästi. Mõelge, kas need omadused kehtivad ka tänapäeval. Milleni teie arvates kõik need nähtused ühiskonna majanduslikus ja sotsiaalses elus viivad? Millest me täna räägime?

+ Majanduskriisist.

II. Etapp "Arusaamine".

1. Töö tunni teemaga.

1. slaidile paneb õpetaja lastele tuttava pealkirja ja kava tunni alguses.

Slaid1:

· Ülemaailmse majanduskriisi põhjused ja algus.

· Suur Depressioon.

Franklin Roosevelti uus tehing.

· Majanduskriis riikides üle maailma.

Slaid 2 : Kriisi tunnused ja areng.

Majanduskriis on järsk langus, tootmise vähenemine, millega kaasneb paljude ettevõtete hävimine, tööpuuduse kasv, palkade ja aktsiahindade langus.

    Kaupade tootmine ületab elanikkonna efektiivse nõudluse kitsastest piiridest seatud piiri, majanduskriis omandab üldise kaupade ületootmise ja kapitali ülekuhjumise iseloomu.

    Turumajandus areneb tsükliliselt:

Ronida.

Majanduslangus.

Kriis.

Taaselustamine.

Ronida.

(Õpetaja näitab õpilastele slaidi 2 pärast seda, kui nad on ise sõnastanud mõiste “majanduskriis” definitsiooni)

2. Töö jätkamine tunni teemal.

Töö õpikuga.

Ava õpik.

Terve klassi ülesanne : loe lõik läbi ja täidaklaster paberitükkidele, mis lebavad teie ees teie laual.

(Paberilehtedel: tunni teema on kirjutatud klastri keskele, keskelt läheb neli kiirt)

Iseseisev töö.

Lapsed töötavad õpikuga ja täidavad klastreid.

Kontrollime. Mis sa said?

(Arutades õpilaste iseseisva töö tulemust tahvlil, täidetakse järk-järgult edasiseks tööks vastuvõetav klaster:

1. Maailma majanduskriis (1929-1933)

a) ülemaailmse majanduskriisi tunnused;

b) ülemaailmse majanduskriisi põhjused;

c) ülemaailmse majanduskriisi tagajärjed;

d) kriisist väljumise võimalused.)

Grupitöö.

Jagame nüüd 4 rühma:

Harjutus:

1. rühm jätkab ülemaailmse majanduskriisi tunnuste klastri täitmist;

2. rühm: selgitab välja m.eq. To.;

3. rühm: töötamine m.e.c. tagajärgede kallal. kriis;

4. rühm: otsib teid maailma ökoloogilisusest välja. kriis.

Iseseisev töö.

(iga rühm õpikuga töötades jätkab klastri täitmist)

Vaatame, mis meil on. (Räägivad iga rühma esindajad)

Klaster (jätkub)

2. Ülemaailmse majanduskriisi tunnused.

a) sügavus (tootmise märkimisväärne vähenemine, tööpuuduse järsk kasv);

b) ulatus (kriis on muutunud globaalseks);

c) kestus (1929-1933, kuid majandus ei jõudnud endisele tasemele enne II maailmasõja algust)

3. Ülemaailmse majanduskriisi põhjused.

a) esiteks Maailmasõda ja võidukate jõudude tegevus (traditsiooniliste majandussidemete rikkumine, maailmamajanduse sõltuvus stabiilsusest Ameerika majandus);

b) ületootmise kriis (Ameerika tööstuse üleminek tehnoloogiale masstoodang, elanikkonna madal kaupade tarbimise tase);

c) 1929. aasta börsikriis (valuutakursside järsk langus väärtuslikud paberid);

G) finantskriis(maksutulu vähenemine, eelarve puudujääk)

4. Ülemaailmse majanduskriisi tagajärjed:

A) massiline töötus;

b) kasvavad kontrastid jõukuse ja vaesuse vahel;

c) toidurahutused;

d) sotsiaalsed protestiliikumised;

e) moraali ja moraali allakäik;

e) kuritegevuse kasv.

5. Väljapääsud ülemaailmsest majanduskriisist.

a) riigi mittesekkumine sellesse majanduselu(nii arvasid vaba ühiskonna toetajad turumajandus traditsioonilise liberaalse vaatenurgaga);

b) range valitsuse regulatsioon (kasutades Esimese maailmasõja aegset majandusmobilisatsiooni kogemust);

c) sotsialistliku tsentraliseeritud plaanimajanduse ja jaotuse rajamine (kommunistid ja paljud sotsialistid nägid seda ainsa väljapääsuna, uskudes, et kapitalismi kokkuvarisemine on saabunud);

d) Keynesianism (masstoodang vastab massitarbimisele).

(Sulgudes kirjutatut ei kirjutata klastris - iga rühma esindajad räägivad sellest või õpetaja suunab neid selles suunas)

Probleemne küsimus:

Vaadake klastrit tähelepanelikult. Miks tõstis kriis päevakorda turumajanduse riikliku reguleerimise probleemi?

Milleni selle probleemi lahenduse valik viib?

(Õpilased avaldavad oma arvamust, vaidlevad. Üheskoos jõutakse järeldusele, et räägime poliitilise režiimi olemusest.)

Ütle mulle, mis tüüpi poliitilisi režiime sa tead? (loetelu)

Euroopa riikide jaoksXXsajandeid iseloomustavad tõepoolest demokraatlikud, totalitaarsed ja autoritaarsed režiimid. Nüüd viime läbi võrdlev analüüs need režiimid.

Töö vihikutes . (Kasutades tehnikat"Pivot tabel").

Mõelge, milliseid võrdlusjooni võiksite kaaluda. Töötame paarides. Kirjuta see üles.

Täitke tabel, kasutades õpiku materjali lk 87-90.

3. Õpitu kinnistamine . Kontrollime. Mis sa said?

(Kuulatakse mitme õpilase vastuseid, poisid teevad täiendusi ja parandavad üksteist)

III. Peegeldus.

Mille kallal me täna tegelesime?

Kas valite nüüd "Küsimuste kummeli" hulgast mis tahes tüüpi küsimuse ja, arvestades tunni järelejäänud aega, sõnastate ja esitate oma küsimuse konkreetsele õpilasele? (Kasutades tehnikat"Bloom's Daisy")

Nüüd läheme tagasi esimese slaidi juurde. Mida sa ütled?

Jah, tõepoolest, kõigist punktidest uurisime ainult esimest. Järgmistes tundides peame tegelema kava järgmiste punktidega.

Hästi tehtud. Olete õppetunni teema selgeks saanud. Nüüd hinnake oma klassikaaslaste tööd ja põhjendage oma hinnangut.

Kodus mõtisklege lõiku 10 uurides läbitud materjali üle, sest järgmises õppetunnis proovime vastata järgmistele küsimustele:

- Miks mõjutas majanduskriis riike üle maailma erinevalt?

- Miks valisid need riigid kriisist väljumiseks erinevaid teid?

– Kuidas mõjutas kriis maailma juhtivate jõudude edasist poliitilist, sotsiaalset ja kultuurilist arengut?

Mõelge klassis tehtud klastri täiendustele.

(Ühel õpilasel palutakse ette valmistada sõnum Franklin Roosevelti kohta)

Aastatel 1929–1933 maailma juhtivaid riike tabanud ülemaailmset majanduskriisi peetakse siiani ajaloo halvimaks. Selle tagajärjed olid väga rasked ja globaalsed.

Ülemaailmse majanduskriisi põhjused

Ülemaailmse majanduskriisi põhjused peituvad mitmes teguris. Esimene oli ületootmise kriis, kui tööstus ja põllumajandus tootsid rohkem, kui inimesed suutis tarbida. Teine on regulaatorite puudumine finantsturul, mis viis väärtpaberiturul pettusteni ja lõpuks aktsiaturu krahhini.

Ülemaailmse majanduskriisi algus

Kõik sai alguse USA-st, misjärel levis kriis Ladina-Ameerika riikidesse. Kõrgete imporditollimaksude tõttu (valitsus lootis sel moel kodumaiseid tootjaid toetada) “eksportis” Ameerika selle Euroopasse. Riikidevahelised finantssidemed on arvukate kaubandusvaidluste tõttu nõrgenenud. Prantsusmaa suutis kriisi vältida 1929. aastal, kui ta sai enamuse Euroopa riigid, kuid juba 1930. aastal saabus ka tema jaoks raske aeg.

Millised riigid said ülemaailmses majanduskriisis kõige rohkem kannatada?

Niisiis, esimene löök langes USA-le - 25. oktoobril 1929 New Yorgis Börs Toimus täielik aktsiate krahh. Pärast seda hakkasid kriisi ilmingud kasvama lumepallina: kriisiaastatel suleti üle viie tuhande panga, maht tööstuslik tootmine ja põllumajandustoodang vähenes peaaegu kolmandiku võrra, demograafiline olukord See oli ka kahetsusväärne – rahvastiku kasv peatus. Need aastad läksid ajalukku kui "suur depressioon".

Suuri depressiooni tabas afroameeriklasi kõige rohkem, sest nemad koondati esimestena töökohtadelt.

Riis. 1. Aafrika-Ameerika töötaja.

Ka Saksamaa sai majanduskriisi tõttu kõvasti kannatada – nagu Ameerikal, polnud ka sellel riigil kolooniaid, kuhu saaks ülejääke müüa. Aastal 1932, mis tähistas ülemaailmse kriisi haripunkti, langes selle tööstus 54% ja tööpuudus oli 44%.

TOP 4 artiklitkes sellega kaasa loevad

Just majanduse kriisinähtuste taustal kasvas sakslaste poliitikas ja ühiskonnaelus natsionaalsotsialistliku partei mõju sakslaste poliitikas ja ühiskonnaelus, kes hiljem vallandas Teise maailmasõja Adolf Hitleri juhtimisel.

Riis. 2. Adolf Hitler.

Teised maailmariigid – Inglismaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Jaapan – kannatasid kriisi tõttu vähem, kuid said siiski olulise löögi oma majandusele.

Kõik riigid olid sunnitud sellest olukorrast ise väljapääsu otsima, peamiselt seisnesid need riigi mõju tugevdamises majandusele ja finantsasutuste reguleerimises.

Aastatel 1929-1933 toimunud ülemaailmse majanduskriisi tagajärjed

Hoolimata asjaolust, et kriisi ületamine kõigis maailma suurriikides algas üsna varakult, venis protsess siiski 4 aastat ja andis üsna raskeid tulemusi.

Riis. 3. Turg Saksamaal majanduskriisi ajal.

Tööstustoodang ja tootmine vähenesid aastal põllumajandus aastal jäi umbes pool tööealisest elanikkonnast tööta, mis tõi kaasa vaesuse ja nälja. Samuti on halvenenud riikidevahelised suhted ning globaalsed kaubavahetused on vähenenud. Pealegi tekitas see esimene majanduskriis peagi teise, kuigi väiksema ulatusega.

Mida me õppisime?

11. klassile mõeldud ajalooteemalises artiklis rääkisime lühidalt ülemaailmsest majanduskriisist aastatel 1929–1933, samuti sellest, millised olid selle tunnused ja tagajärjed suurriikidele, millised neist kannatasid kõige rohkem ja milleni see kaasa tõi. selle tulemusena .

Test teemal

Aruande hindamine

Keskmine hinne: 4.6. Saadud hinnanguid kokku: 833.

1.Ülemaailmse majanduskriisi tunnused. 1.Globaalne, maailm 2.Ajaloo pikim










4. Liberaaldemokraatlik režiim Suurbritannia Prantsusmaa Skandinaavia riigid USA Kanada Mehhiko ... Milliseid meetmeid võeti neis riikides kriisist ülesaamiseks? (lehekülg) L.D.R. – põhineb rahva tunnustamisel võimuallikana, tema õigusel osaleda riigi- ja avalike asjade lahendamisel ning kodanikele laiaulatuslike õiguste ja vabaduste tagamisel.


5. Totalitaarsed režiimid. SaksamaaHispaaniaPortugalItaalia T.R. – antidemokraatlik režiim, kus on kehtestatud täielik riiklik kontroll üksikisiku üle, kõik kodanikuühiskonna ilmingud on elimineeritud, puudub opositsioon, parlamentaarne demokraatia, vabadused ja inimõigused; repressioonid viiakse läbi.


Totalitaarsete režiimide tunnused: 1. Lugege teksti - lk 85 2. Lisage skeemile: SAKSAMAA SAKSAMAA ITAALIA, HISPAANIA, PORTUGAL NSVL NSVL natsism fašism stalinism Natsionalismi äärmusvorm Antisemitism Eriline agressiivsus Elamispinna vallutamise soov Korporatsioonide loomine, mis ühendas erinevaid elanikkonna segmente ja allutas juhtriigile Riigi vara Planeerimine Elu kõigi aspektide reguleerimine Likvideerimine eraomand Võrdne jaotus Massirepressioonid


6. Autoritaarsed režiimid Türgi, Jugoslaavia Kreeka... AR – režiim, kus poliitiline võim kuulub ühele juhile või parteile, kodanike poliitilised õigused on piiratud ja avalikud organisatsioonid, riigi sekkumine ühiskonna ellu on tühine, puudub suur repressiivaparaat.


Konsolideerimine: 1. Millised on M.E.K. omadused? 2. Mis on IEC põhjused (vali õige vastus) 1. Konkurentsi piiramine tootmise monopoliseerimise tulemusena mitmetes tööstusharudes. 2. Spekulatiivne buum väärtpaberiturul 3. Piiratud masstarbimine masstootmise tingimustes 4. Riigi regulatiivse rolli puudumine 5. Valitsuse sekkumise tugevdamine majandusse. 6. Turusuhete piiramatu element 7. Põllumajandustoodete hinnalangus


3. Mis on keynesianismi põhiprintsiip? 1. Kriisiolukorras tuleks valitsuse kulutusi vähendada. 2. Ületootmise kriisis tuleks palgad ja hinnad külmutada. 3. Masstootmine peab vastama masstarbimisele (“efektiivne nõudlus”)


4. Pane kirja poliitiliste režiimide nimed. 1. _________________ režiimi iseloomustab absoluutne riiklik kontroll kõigi avaliku elu valdkondade üle, inimese täielik allutamine poliitilisele võimule ja domineerivale ideoloogiale. 2.__________________ režiimi iseloomustab ühiskonna riiklik-poliitiline struktuur, milles poliitilist võimu teostab konkreetne isik (klass, partei, eliitrühm jne) rahva minimaalse osalusega. 3.__________________ režiim põhineb rahva tunnustamisel võimuallikana, tema õigusel osaleda riigi ja avalike asjade lahendamises ning kodanikele laiaulatuslike õiguste ja vabaduste tagamisel.


Allikad: Soroko-Tsyupa O.S. Välisriikide lähiajalugu, XX - XXI sajandi algus: õpik haridusasutuste 9. klassile / O.S. Soroko-Tsyupa, A.O. Soroko-Tsyupa.-M.: Valgustus, Soroko-Tsyupa O.S., Soroko-Tsyupa A.O. Töövihik õpiku “Tänapäeva ajalugu” jaoks


Fotod ja joonised:

PLAAN – TUNNI KOKKUVÕTE
Teema:

Täisnimi (täisnimi)

Permyakova Svetlana Semenovna

Töökoht

Keskharidusasutuse riigieelarvelise õppeasutuse filiaal nr 3 Samara piirkonna õppeasutuse juures

Töö nimetus

Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja

Maailma majanduskriis 1929-1933

Põhiline õpetus

N.V. Zagladin. Kahekümnenda sajandi välisriikide lähiajalugu. - M.: Vene sõna, 2008

    Tunni eesmärk:

Hariduslik eesmärk: Aidata kaasa erksa, emotsionaalselt laetud ettekujutuse kujunemisele koolilastes inimeste olukorrast ülemaailmse majanduskriisi tingimustes aastatel 1929–1933. Viige õpilased iseseisvale järeldusele selle nähtuse põhjuste ja poliitiliste režiimide mõju kohta riigi sekkumise ulatusele ja olemusele ühiskonna ja üksikisiku majandus- ja igapäevaellu.

Arengu eesmärk: õpilaste hariduslik-kognitiivsete ja väärtussemantiliste pädevuste kujundamine graafilise ja tekstilise teabe analüüsil, omandatud teadmiste üldistamisel ja süstematiseerimisel, digitaalse õpperessursiga iseseisva töö oskuse ja oskuse kujundamisel, reflekteerimisoskuste arendamine.

Hariduslik eesmärk: arendada koolilastes kaastunnet inimeste vastu, kellel on raske sotsiaalmajanduslik moraalne ja psühholoogiline olukord seoses ülemaailmse majanduskriisiga 1929-1933.

suunata õpilasi üksikisiku, ühiskonna ja riigi vaheliste vastuolude lahendamise demokraatlikele viisidele.

    Tunni tüüp:õppetund uute teadmiste õppimiseks

    Fõppetunni formaat: kombineeritud.

    Mõppemeetodid: reprodutseerimine (sissejuhatavad sõnad õpetajalt), osaliselt otsing (iseseisev töö rühmades), probleemülesannete üldine arutelu, tabelite täitmine, töö elektrooniliste õpperessurssidega.

    Haridusvahendid: FCIORi moodul “Suur Depressioon”.

    Õpilastöö vormid: teksti- ja graafilise teabe analüüs, teemakohase suulise suhtluse ettevalmistamine, rühmatöö õpiku teksti ja elektrooniliste õppematerjalidega.

    Vajalik tehniline varustus: arvuti, projektor, ekraan.

Tunni etapp.

Kasutatud ESM-i nimi (märkides nende seerianumbri tabelis nr 2).

Õpetaja tegevus

(näitab ESM-iga toimingud, näiteks demonstratsioon)

Õpilaste tegevus

1.Org. hetk.

Tunni teema tahvlil, varustuse kontroll

Tunniks valmisoleku kontrollimine, õpik, vihik

2.Sissejuhatus teema õppimisse, teadmiste täiendamine.

Vestlus klassiga. Tänapäeval kuuleb sageli ekraanilt tuttavaks saanud sõna “kriis”. Millised assotsiatsioonid on teil selle sõnaga seoses?

Õpetaja võtab vastused kokku ja sõnastab tunni teema, sõnastab eesmärgi: uurida 1929-1933 maailma majanduskriisi peamisi sündmusi, selle põhjuseid, avaldumisvorme ja väljumisvõimalusi. erinevad riigid rahu.

Õpilased nimetavad ühendusi ja avaldavad arvamust selle teema kohta.

Teema ja tunniplaani salvestamine vihikusse.

3. Uue materjali õppimine

1. moodul: Suur depressioon

(teave

Mooduli lehtede demonstreerimine.

1 leht:
Kriis USA-s

    Maailm kriisi eelõhtul: töötage "kapitalismi stabiliseerimise" kontseptsiooniga

2) USA majandus kriisi eelõhtul.

A) Charles Dawesi portree.

B) Ülesanne: Loo loogiline ahel, mis viis kriisini.

K) Küsimus: kas finantspüramiidide loomist oleks saanud vältida?

3) Suure kriisi algus ja selle põhjused.

A) H. Hooveri portree, fotod nendest aastatest.

Ülesanne: Nimetage kriisi põhjused

4) Kriisi levik

A) foto "Sotsiaalne söökla"

B) foto “Töötu mees müüb õunu”

Küsimus: Mis värvi on kriis?

5) F. Roosevelti "Uus tehing"

A) foto "Slummid metropoli äärelinnas - Hoovervilles", "Hooverville'i elu", "Karikatuur

Depressiooni ajastu – Hoovervilles"

Ülesanne: kommenteerige koomiksit.

F. Roosevelti portree

D. Keynesi portree

Mooduli teksti põhjal

pane kirja New Deali poliitika põhijooned ja selgita, mis selles uut on.

6) New Deali poliitika tõhusus

Töötamine nende aastate propagandaplakatitega USA-s.

Küsimus: Mida tähendavad pildid mängukaartidest ja õnnelikust perekonnast?

Lk 2: Majanduskriis Euroopas

Ülesanne: Tutvuge materjaliga rühmas, et täita tabel nr 1

Vt 1. lisa.

3. lehekülg:

Fašistlik

diktatuur 1930. aastatel.

A) Natsism Saksamaal

Harjutus. Pärast fotode vaatamist vastake küsimusele: Mis on teie arvates Hitleri populaarsuse põhjused?

B) Hitler on võimul

Õpetaja annab ülesande täita tabel nr 1 (materjal Saksamaa kohta)

B) Euroopa võlu

Töö ajaloolise kaardiga

Kontseptsiooni kirjutamine vihikusse

Üliõpilaste lühikirjeldus

Loogilise ahela koostamine: USA majanduslik ülimuslikkus - kõrge tase elu - krediidiga aktsiate ostmine - finantspüramiidide moodustamine

Nad vastavad küsimusele.

Õpilased nimetavad kriisi põhjuseid:

1. Stabiliseerumine ja majandusbuum massitarbimise puudumisel.

2. Reguleerimata turg.

3.Finantspüramiidide loomine.

4. Maailmamajanduse sõltuvus USA-st.

Õpilased nimetavad värvi halliks, tumeroheliseks.

Õpilased kommenteerivad multikat

Õpilaste lühiinfo F. Roosevelti kohta

Ühe tudengi lühiaruanne inglise majandusteadlasest D.M. Keynes ja tema "tõhusa nõudluse" teooria

Õpilased panevad kirja New Deali peamised reformid V tabel: nr 1

Õpilane vastab

Õpilased töötavad rühmades ja õpivad iseseisvalt lehe plokke: Suurbritannia, Prantsusmaa kriis, fašism ja rahvarinne”, Saksamaa kriisiajastul.

Lühiteave A. Hitleri kohta.

Õpilane vastab

Õpilased täidavad tabeli nr 1

Õpilased leiavad riike, kus kehtestati fašistlikud režiimid.

4.Esmane

teema kinnistamist

Tabeli koostamise töö tulemuste arutelu

Õpilased annavad aru oma töö tulemustest

5. Teema kinnitamine

2. moodul

(töötuba)

Frontaaltöö mooduliga 2

Õpilased täidavad 2. mooduli ülesandeid

6. Õppetunni kokkuvõtte tegemine. Peegeldus.

Teave selle kohta kodutöö, juhised selle rakendamiseks.

Õpilased panevad oma kodutööd kirja ja hindavad oma tööd tunnis.


Tunniplaani lisa nr 1

Maailma majanduskriis 1929-1933

Tabel nr 1

Riik

Manifestatsiooni tunnused

kriis

Meetmed kriisist ülesaamiseks

Poliitiline režiim

Suurbritannia

Prantsusmaa

Saksamaa

Tabel nr 2

SELLES TUNNIS KASUTATUD EOR-DE LOETELU

Ressursi nimi

Ressursi tüüp, tüüp

Vorm teabe esitamiseks (illustratsioon, esitlus, videoklipid, test, mudel jne)

Moodul 1 Suur depressioon

Teabe moodul

Illustratsioon, foto, tekst

/card/1009/velikaya-depressiya-1929-1933-gg.html

Moodul 2 Suur depressioon

  • Vene Föderatsiooni haridus- ja teadusministeerium (13)

    Peamine haridusprogramm

    eelised, märkmeid loengud, ... 1986. Teema 10. Maailmmajanduslikkriis (1929 1933 yy.) Plaan: põhjused ja sisu maailmasmajanduslikkriis1929 -1933 yy. Valikud... õppetund universaalne rahaline majanduslik, moraalne ja vaimne kriis ...

  • Koolitus- ja metodoloogiakompleks

    JA õppetunnid. ...vormid märkmeid, ... plaanid Majanduslik kriis1929 ... Teema yy. Maailmmajanduslikkriis1929 -1933 yy ...

  • Haridus- ja metoodiline kompleks distsipliini "Venemaa ajalugu" suunal 050400 62 sotsiaal-majanduslik haridus

    Koolitus- ja metodoloogiakompleks

    JA õppetunnid. ...vormid märkmeid, ... plaanid arengut Rahvamajandus NSV Liit. Majanduslik 1920. aastate arutelud. Poliitiline kriis1929 ... Teema 46. ​​NSV Liidu välispoliitika ja rahvusvaheline positsioon 1920.–1930. yy. Maailmmajanduslikkriis1929 -1933 yy ...

  • “Venemaa maailma tsivilisatsioonis” õppe- ja metoodiline käsiraamat Volgograd 2004

    Õppe- ja metoodiline käsiraamat

    Vaade märkmeid loenguid teemal teema Ja... plaan Seminaritunnid peaksid algama mõiste " maailmasmajanduslikkriis... areng majanduslik koostöö. Maailmmajanduslikkriis1929 -1933 yy. ja... kaevandamiseks õppetunnid kaotustest...